wtorek, 17 listopada 2009

Hura, mamy 8 godzin wczesnego wspomagania !

Oj, ludzie chorują na potęgę. Jędrek trochę przeziębiony, więc do przedszkola nie poszedł. Przytrzymamy go parę dni w domu, w miarę możliwości uczestnicząc tylko w zajęciach dodatkowych, czyli terapii. Ale tu też ciągłe roszady. W przeciągu tygodnia trzech terapeutów odwołało-przesunęło zajęcia z powodu choroby (terapeuta Si, logopeda, psycholog). Cóż, takie życie. Fajne jest to, że zajęcia w KTA czy z wczesnego wspomagania są odrabiane w innym terminie. W Dać szansę po prostu przepadają. Ale nie będziemy się żalić, tylko cieszyć bo Urząd Miasta w końcu przyznał nam dodatkowe 3 godziny (w miesiącu) terapii, czyli będziemy mieć 8 godzin miesięcznie na Rzemieślniczej. A że jesteśmy z tych zajęć bardzo zadowoleni, Jędrek je lubi, to się bardzo cieszymy. Dziś też, pomimo, że jednak trochę ten Jędrek chory pojechalismy na SI. Jędrek był bardzo zadowolony, nie mógł się doczekać swojej kolejki, wparadował na salę zanim się zaczęły zajęcia (ja sobie ogłądałam ogłoszenia, a ten smyk poszedł, otworzył drzwi i się wpakował ;) Niestety na zajęciach był trochę marudny, mniej chętny jak zwykle do współpracy, próbował wymuszać tylko takie zadania, które sobie wcześniej upatrzył, typu huśtanie. Na dodatek wziął ze sobą figurki Teletubisiów i nie chciał ich wypuścić z rąk. Wyszłam z sali, żeby nie krępować pani Gosi, że dziecko marudzi, a rodzic patrzy, jak ona sobie z tym radzi. Ale radziła sobie bardzo dobrze.
Strasznie mnie kusi, żeby napisac coś o przedszkolu...
Ps. Zauważyłam, że jak piszę notatkę od razu na blogu (a nie najpierw w Wordzie), to piszę zdecydowanie krótsze notatki:)
H.

6 komentarzy:

 1. a co z tym przedszkolem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym się podzielić tym, co napisała mi pewna osoba na temat funkcjonowania Jędrka w przedszkolu i jego relacji z dziećmi, ale czekam na pozwolenie tej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 3. a czemu blog nazywa się deszczowy chłopiec?

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznaję się, że to mój pomysł. Tak przez analogię do Rain-Man'a.
  Może oglądałaś lub czytałaś? Ten film do pewnego momentu był wszystkim z czym mi się autyzm kojarzył.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam szczerze, mnie również do czasu Jędrka autyzm kojarzył się tylko z filmem "Rainman" (bardzo mi się ten film podobał, z Dustinem Hoffmanem, i Tom Cruisem). Tytułowy Rainman był wzorowany na znanym autyście - Kim Peek'u. W filmie został nazwany Rainman'em z powodu jednej ze swoich autystycznych stereotypii czy natręctwa- nie wychodził na dwór w deszcz.
  Jędrek wychodzi w deszcz.

  OdpowiedzUsuń

Kilka słów wyjaśnienia

 Kochani Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i próby pomocy - rady itd.  Wiem, że KAŻDY piszący pomyślał o nas ciepło i chciał, jak najlepi...