poniedziałek, 25 stycznia 2010

1% - ok

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest już na liście Ministerstwa, można na nią przekazywać 1% podatku. Odetchnęłam z ulgą. Jeszcze tylko na liście jest błąd w KRS Fundacji (o jedno zero za mało). Nie wiem, czy to niedbalstwo pracownika - urzędnika wklepującego dane, czy to świadome działanie, by trochę zaoszczędzić pieniędzy. Fundacja w zeszłym roku zebrała najwięcej pieniędzy z 1% (w większości były one skierowane na konkretne dzieci), takie pieniądze to łakomy kąsek, warto trochę zatrzymać w budżecie.  Może ktoś powie, że jestem zwolenniczką spiskowej teorii dziejów, ale tak myślę. Nasze Państwo co nie raz utrudnia życie rodzinom niepełnosprawnych. Jesteśmy na początku tej drogi, a już mam tego serdecznie dość.
Niemniej cieszę się, że Fundacja jest na liście. Jeśli ktoś już złożył PIT, w którym przekazał swój 1 % na terapię Jędrka i miał jakiś problem w US, to bardzo bardzo przepraszam. Mam nadzieję, że teraz nie będzie już z tym problemów. I pocieszam się, że mało kto jest taki wyrywny, żeby już się rozliczać.

4 komentarze:

 1. Rzeczywiście, nie znam NIKOGO, kto KIEDYKOLWIEK rozliczyłby się w styczniu :)
  Także się nie przejmuj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No chyba, że ktoś jest na ryczałcie, ale takich znajomych nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda. Bo wujka rozliczyłam juz przed 20 -stym :(((

  OdpowiedzUsuń
 4. W tej chwili Fundacja jest już na liście. Gdyby kogoś wezwano z US, że źle wpisał (bo oni mogę jeszcze nie mieć tego uaktualnionego w systemie), wystarczy powiedzieć, że Fundacja już jest na liście Ministerstwa i żeby to sobie sprawdzili. Jeżeli ktoś nawet złożył deklaracje wcześniej, ale US go nie wzywał, to powinno być ok. US podobno nie mają prawa sami wykreślić, czy pominąć wpisu o 1 %, nawet, gdy jest nieprawidłowy.

  OdpowiedzUsuń

Kilka słów wyjaśnienia

 Kochani Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i próby pomocy - rady itd.  Wiem, że KAŻDY piszący pomyślał o nas ciepło i chciał, jak najlepi...