wtorek, 11 lutego 2014

Miłościwy Samarytanin

kiełbasa jałowcowa
Tata chyba nie wygląda ostatnio najlepiej. Jędrek pewnie tak wywnioskował. Raczej sporadycznie się zdarza, że syn nasz ma ochotę czymś się podzielić, a już od wielkiego święta jedzeniem. A dziś... Przechadzał się Jędrula po pokoju z kółeczkiem kiełbasy (jałowcowa podsuszana). Uśmiechnięty i zadowolony przestępował z nogi na nogę zachwycając się swym podciągniętym z kuchni skarbem.
-Jędrek, daj gryza - powiedział tata, może z nadzieją w głosie, lecz bez większego przekonania, że coś dostanie.
Jędrula nie tylko dał gryza, ale demokratycznie podzielił kiełbasę na pół i jedną z nich podarował tacie. Wow (!).


Godzinę później:
Tata nieopatrznie gdzieś zostawił swoją otrzymaną od syna połówkę jałowcówki. Bo tak naprawdę głodny nie był, a tylko tak sobie a muzom próbował sprowokować syna do działania. No i przychodzi Jędrek do pokoju taty i podsuwa mu do ust jego zgubę.
-Dzięki - powiedział ojciec odkładając kiełbasę na stolik obok.
Syn nie dał jednak za wygraną, jeszcze raz chwycił ojcowski kawałek i wsunął mu do ust. I cierpliwie czekał aż zje i przełknie.
Hmmm... z takim dzieckiem to człowiek nie zginie, nawet jeśli nasze emerytury szlag trafi. Może w przyszłości też się podzieli ;)

2 komentarze:

 1. ~Edyta Bonisławska11 lutego 2014 15:03

  Witam serdecznie.
  Jestem studentką V roku pedagogiki i obecnie przygotowuję pracę magisterską na temat sytuacji psychospołecznej rodzin z dzieckiem autystycznym. Chciałabym prosić Panią/Pana o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania. Ankieta jest całkowicie anonimowa a uzyskane przeze mnie odpowiedzi będą służyć wyłącznie celom naukowym i nie będą udostępniane osobom trzecim. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi, gdyż od tego będzie zależała wiarygodność moich badań.
  W celu wypełnienia ankiety, bardzo proszę o zakreślenie w kółko wybranej przez Państwa odpowiedzi. Ankieta zawiera zestaw pytań jednokrotnego, wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte, na które mogą Państwo napisać swoją odpowiedź.
  Chciałabym serdecznie podziękować za pomoc i poświęcony mi czas.

  Link do ankiety: http://www.wbadanie.pl/ankieta/262485035/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyborne! Uśmiałam się do łez :) Rzeczywiście nie zginiecie na emeryturze...

  OdpowiedzUsuń

Na skraju... niestety nie lasu

Strasznie dawno tu nie pisałam. Prawie już zapomniałam jak to robić.  Trudny to rok.  Od ubiegłego roku szkolnego Jędrek ma nową panią terap...