poniedziałek, 25 stycznia 2010

1% - ok

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest już na liście Ministerstwa, można na nią przekazywać 1% podatku. Odetchnęłam z ulgą. Jeszcze tylko na liście jest błąd w KRS Fundacji (o jedno zero za mało). Nie wiem, czy to niedbalstwo pracownika - urzędnika wklepującego dane, czy to świadome działanie, by trochę zaoszczędzić pieniędzy. Fundacja w zeszłym roku zebrała najwięcej pieniędzy z 1% (w większości były one skierowane na konkretne dzieci), takie pieniądze to łakomy kąsek, warto trochę zatrzymać w budżecie.  Może ktoś powie, że jestem zwolenniczką spiskowej teorii dziejów, ale tak myślę. Nasze Państwo co nie raz utrudnia życie rodzinom niepełnosprawnych. Jesteśmy na początku tej drogi, a już mam tego serdecznie dość.
Niemniej cieszę się, że Fundacja jest na liście. Jeśli ktoś już złożył PIT, w którym przekazał swój 1 % na terapię Jędrka i miał jakiś problem w US, to bardzo bardzo przepraszam. Mam nadzieję, że teraz nie będzie już z tym problemów. I pocieszam się, że mało kto jest taki wyrywny, żeby już się rozliczać.

4 komentarze:

 1. Rzeczywiście, nie znam NIKOGO, kto KIEDYKOLWIEK rozliczyłby się w styczniu :)
  Także się nie przejmuj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No chyba, że ktoś jest na ryczałcie, ale takich znajomych nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda. Bo wujka rozliczyłam juz przed 20 -stym :(((

  OdpowiedzUsuń
 4. W tej chwili Fundacja jest już na liście. Gdyby kogoś wezwano z US, że źle wpisał (bo oni mogę jeszcze nie mieć tego uaktualnionego w systemie), wystarczy powiedzieć, że Fundacja już jest na liście Ministerstwa i żeby to sobie sprawdzili. Jeżeli ktoś nawet złożył deklaracje wcześniej, ale US go nie wzywał, to powinno być ok. US podobno nie mają prawa sami wykreślić, czy pominąć wpisu o 1 %, nawet, gdy jest nieprawidłowy.

  OdpowiedzUsuń

Na skraju... niestety nie lasu

Strasznie dawno tu nie pisałam. Prawie już zapomniałam jak to robić.  Trudny to rok.  Od ubiegłego roku szkolnego Jędrek ma nową panią terap...