wtorek, 11 lutego 2014

Miłościwy Samarytanin

kiełbasa jałowcowa
Tata chyba nie wygląda ostatnio najlepiej. Jędrek pewnie tak wywnioskował. Raczej sporadycznie się zdarza, że syn nasz ma ochotę czymś się podzielić, a już od wielkiego święta jedzeniem. A dziś... Przechadzał się Jędrula po pokoju z kółeczkiem kiełbasy (jałowcowa podsuszana). Uśmiechnięty i zadowolony przestępował z nogi na nogę zachwycając się swym podciągniętym z kuchni skarbem.
-Jędrek, daj gryza - powiedział tata, może z nadzieją w głosie, lecz bez większego przekonania, że coś dostanie.
Jędrula nie tylko dał gryza, ale demokratycznie podzielił kiełbasę na pół i jedną z nich podarował tacie. Wow (!).


Godzinę później:
Tata nieopatrznie gdzieś zostawił swoją otrzymaną od syna połówkę jałowcówki. Bo tak naprawdę głodny nie był, a tylko tak sobie a muzom próbował sprowokować syna do działania. No i przychodzi Jędrek do pokoju taty i podsuwa mu do ust jego zgubę.
-Dzięki - powiedział ojciec odkładając kiełbasę na stolik obok.
Syn nie dał jednak za wygraną, jeszcze raz chwycił ojcowski kawałek i wsunął mu do ust. I cierpliwie czekał aż zje i przełknie.
Hmmm... z takim dzieckiem to człowiek nie zginie, nawet jeśli nasze emerytury szlag trafi. Może w przyszłości też się podzieli ;)

2 komentarze:

 1. ~Edyta Bonisławska11 lutego 2014 15:03

  Witam serdecznie.
  Jestem studentką V roku pedagogiki i obecnie przygotowuję pracę magisterską na temat sytuacji psychospołecznej rodzin z dzieckiem autystycznym. Chciałabym prosić Panią/Pana o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania. Ankieta jest całkowicie anonimowa a uzyskane przeze mnie odpowiedzi będą służyć wyłącznie celom naukowym i nie będą udostępniane osobom trzecim. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi, gdyż od tego będzie zależała wiarygodność moich badań.
  W celu wypełnienia ankiety, bardzo proszę o zakreślenie w kółko wybranej przez Państwa odpowiedzi. Ankieta zawiera zestaw pytań jednokrotnego, wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte, na które mogą Państwo napisać swoją odpowiedź.
  Chciałabym serdecznie podziękować za pomoc i poświęcony mi czas.

  Link do ankiety: http://www.wbadanie.pl/ankieta/262485035/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyborne! Uśmiałam się do łez :) Rzeczywiście nie zginiecie na emeryturze...

  OdpowiedzUsuń

Kilka słów wyjaśnienia

 Kochani Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i próby pomocy - rady itd.  Wiem, że KAŻDY piszący pomyślał o nas ciepło i chciał, jak najlepi...