piątek, 10 lutego 2012

Wciąż szukamy wolontariuszy

Ruszyliśmy po feriach z nauczaniem indywidualnym (w szkole). Pierwszy tydzień za nami. Jędrek miał 11 godzin (9 indywidualnych + 2 w klasie). Na indywidualnych ma 3 panie (5 godzin edukacji wczesnoszkolnej, 3 rewalidacji i 1 komunikacji alternatywnej). Normalnie ma mieć jeszcze 1 raz angielski indywidualnie + 1 raz informatykę w klasie. Czyli chodzi do szkoły na 2-3 godziny dziennie. Plan ma ładnie ułożony (na razie bez angielskiego tylko). Codziennie może być na głównej dla niego atrakcji dnia, czyli obiedzie :)
Jak było, zapytacie? Nieźle. Tylko na religii się awanturował. O co mu chodziło, trudno powiedzieć. Na pozostałych lekcjach obyło się bez większych awantur. Jędrek nawet przeważnie ładnie pracował. Ale nie łudzę się, że zawsze będzie cukierkowo. Jak znam Jędrka, to pewnie jeszcze niejedną awanturkę urządzi, ale mam nadzieję, że paniom jeden na jeden łatwiej będzie nad Jędrkiem zapanować.
Teraz przed nami duży wysiłek organizacyjny, żeby tak sobie poukładać życie, byśmy oboje mieli czas na pracę i jeszcze trochę sił i czasu by wozić Jędrka nie tylko do szkoły, ale i na zajęcia po szkole i pracować z nim w domu. W związku z tym szukamy osób-wolontariuszy, którzy zechcieliby nam pomóc. Którzy mają czas, odwagę i ochotę poznać Jędrka i z nim czasem pobyć w naszym domu, gdy my jesteśmy w pracy. Mieszkamy w Białymstoku na osiedlu Piasta.
Dzielnie pomaga nam E. ale trochę tego za dużo na nią jedną i nie zawsze może wtedy, gdy potrzebujemy pomocy. Więc jeśli, ktoś miałby chęć i odwagę, poproszę o kontakt:
deszczowa_mama@onet.pl

1 komentarz:

 1. Ewa.mama Rafała11 lutego 2012 09:28

  pozwoliłam sobie skopiować ze strony www.wszystkojasne.waw.pl

  MEN obiecuje pomoc każdemu dziecku


  Na konferencji podsumowującej projekt "Wszystko jasne" Pani Emilia Wojdyła, Dyrektor Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych MEN publicznie zadeklarowała wsparcie w przypadku łamania prawa do edukacji uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jednocześnie poprosiła o zgłaszanie nieprawidłowości do MEN. Dlatego apelujemy, by każdy rodzic mający jakiekolwiek problemy poinformował o tym ministerstwo. Prosimy także o przesyłanie nam informacji, w przypadku ewentualnego braku reakcji ze strony MEN.

  Nie ukrywamy, że duża liczba zgłoszeń pozwoli zdopingować MEN do wprowadzenia rozwiązań systemowych. Prosimy zatem o dowolne kopiowanie i rozpowszechnianie tej informacji w internecie.

  Przy okazji przypominamy, że w roku 2012 nasze działania obiecało wesprzeć Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, które także potrzebuje zgłoszeń przypadków łamania prawa, by przygotować wystąpienie do odpowiednich władz i mieć argumenty w dyskusji z rządem. Procedura składania wniosku dostępna jest TUTAJ.  Dane adresowe:

  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  al. Jana Christiana Szucha 25
  00-918 Warszawa

  Departament Zwiększania Szans Edukacyjnych (DZSE)
  tel.: (22) 34-74-228, fax: (22) 34-74-229
  Dyrektor: Jacek Krawczyk
  Zastępca Dyrektora: Emilia Wojdyła

  Bezpośredni kontakt do Pani Emilii Wojdyły: tel. 22 34 74 230, Emilia.Wojdyla@men.gov.pl

  OdpowiedzUsuń

Kilka słów wyjaśnienia

 Kochani Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i próby pomocy - rady itd.  Wiem, że KAŻDY piszący pomyślał o nas ciepło i chciał, jak najlepi...