środa, 6 kwietnia 2011

Cyrk w domu

W weekend chłopcy byli w cyrku. Andrzej zauważył, że Jędrek już inaczej patrzy, jak kiedyś. Cieszył się, rozglądał, głównie podobały mu się co prawda chyba światła, miejsce, popcorn i czipsy, ale kto to wie. Dobrze jest tak pójść do cyrku (zwłaszcza za darmo) z raz do roku. Mamy wtedy jakiś porównanie, bardziej się nam rzucają w oczy zmiany w Jędrka zachowaniu. Bo na co dzień trudno to zauważyć.
No chyba, że tak jak wczoraj Jędrek powie w przedszkolu do pani: GUMA (widział, że pani ma cukierki itd). Dla nas absolutna rewelacja.
W ogóle w przedszkolu jest grzeczny, nawet sprząta zabawki na koniec. A w domu? Sajgon. Ale postanowiłam zawalczyć. Jak na razie drobne sukcesy w niewrzucaniu zabawek za łóżko. Jak również w wkładaniu zabawek do szuflady. Miał okres, że nie dość, że sam tego nie chciał robić, to i nam nie pozwalał. Ostatnim pomysłem Jędrka na urozmaicenie nocy jest zabieranie nam poduszek spod głowy.
A dzisiejsza noc była okropna. Jędrek obudził się ok. 3 i nadziwiał. Beczał i zawodził. Nie mógł zasnąć (nawet nie zamierzał), a ja nie szłam na wszelkie ustępstwa. Nie wiem, jak nasi sąsiedzi to wytrzymują. Święci ludzie. Za to mnie dziś aureola spadła i odgrażałam się, że wypiszę tego wyjca z rodziny. No ale taki był rozkoszny, jak już zrezygnowaliśmy ze spania, że  ech... wybaczyłam.
Ćwiczymy wierszyk od pani Marty:

Tu mam ręce
Tu mam nogi
a po środku brzuszek.
Tu mam głowę
a na głowie
z obu stron mam uszy.W zasadzie to piosenka, ale ćwiczymy jako wierszyk bo nie pamiętam melodii. Jędrka to nawet cieszy, zwłaszcza słodko się uśmiecha przy słowie brzuszek (bardzo trudne słowo, ale chłopak lubi wyzwania;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kilka słów wyjaśnienia

 Kochani Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i próby pomocy - rady itd.  Wiem, że KAŻDY piszący pomyślał o nas ciepło i chciał, jak najlepi...