piątek, 25 maja 2012

Uwaga, rodzice autystów i terapeuci z Białegostoku i okolic

23-24 czerwca 2012 w Białymstoku ma się odbyć szkolenie z PECS - kurs podstawowy. Cena promocyjna, być może po raz ostatni. Więc jeśli ktoś z Was ma autystę niekomunikującego się (niemówiącego lub mówiącego w sposób niefunkcjonalny, tzn. który mówi, ale porozumieć się z nim trudno), to ja Was goraco zachęcam do zastanowienia się, czy nie byłoby warto wprowadzić mu PECS (system komunikacji za pomocą wymiany obrazka; tak w skrócie, bo to jest dużo bardziej skomplikowane, niż by się z pozoru wydawało, do tego jest cała filozofia, to jest pięknie poukładane, co kiedy i jak). A gdyby ktoś z Was coś takiego rozważał, to naprawdę warto iść na szkolenie. Prowadzi je pani Magda Kaźmierczak, jedyny certyfikowany przedstawiciel tej metody w Polsce.

PECS jest systemem szeroko przyjętym na świecie dla autystów. U nas w Białymstoku też coraz więcej środowisk - ośrodków dla autystów się do tego przekonuje i pracuje tą metodą. 


Cena tego szkolenia jest wyjątkowa. Powtarzam, być może po raz ostatni. Tak, że zachęcam. Więcej informacji udziela pan Andrzej Cwaliński. Kontakt tel. 506 006 126 lub biuro@rewalidant.pl. Można też pytać mnie: deszczowa_mama@onet.pl choć ja Wam mogę powiedzieć tylko coś jako rodzic, który sam był na takim szkoleniu. Po bardziej profesjonalne informacje trzeba i tak zwrócić się do pana Andrzeja.

Ponadto, ponadto, uwaga, uwaga..


PECS bazuje na stosowanej analizie zachowania, powszechnie zwanej terapią behawioralną. Z tym, że na nowszym nurcie, funkcjonalnym, takim z jakim spotkałam się na szkoleniach w Warszawie prowadzonych przez Gary Lavigna czy Andy Bondy i Lori Frost. Wiem, że u nas jest dużo osób, które przeszły już rozmaite szkolenia czy nawet studia ABA. Ale tu chodzi o coś troszkę innego, nowsze bardziej funkcjonalne-życiowe podejście.


Dlatego mnie osobiście bardzo zależy na szkoleniu : Funkcjonalne podejście do Stosowanej Analizy Zachowania - Podejście Pyramid


Gdyby znalazła się grupka zainteresowanych osób, to może udałoby się zorganizować takie szkolenie w promocyjnej cenie. Bardzo więc proszę zainteresowanych o zgłaszanie się do pana Andrzeja lub do mnie.

1 komentarz:

  1. Potwierdzam, szkolenie bardzo pomocne w terapii dzieci autystycznych, jak i ogólnie osób mających problemy z komunikacją. Ukończyłam szkolenie podstawowe i zaawansowane i pracuję metodą PECS z sukcesami:) To naprawdę działa!

    OdpowiedzUsuń

Na skraju... niestety nie lasu

Strasznie dawno tu nie pisałam. Prawie już zapomniałam jak to robić.  Trudny to rok.  Od ubiegłego roku szkolnego Jędrek ma nową panią terap...